Eesti meistrivõistlused 2017

(Foto: Margus Ansu)

Sel reedel ja laupäeval toimusid Tartus 69. Eesti meistrivõistlused iluvõimlemises. Meistritiitlid jagati välja juuniori- ja meistriklassis. Reedel toimus eelvõistlus ja finaal rõnga- ja pallikavas ning laupäeval toimus eelvõistlus ja finaal kurika- ja lindikavas.

Juunioride arvestused võitis meistritiitli Carmen Marii Aesmaa (VK Piruett), teise koha saavutas Melany Keler (VK Elegance) ja kolmanda koha võitis samuti VK Eleganece võimleja Adelina Beljajeva.

Meie võimlejatest saavutas mitmevõistluses parimana 12.-13. koha Gerda Jäe. Narine Grigorjan saavutas 14. koha, Liisi Leppik 25. koht, Mirelle Uibokand 27. koht, Alina Prokofjeva 31. koht ja Kristel Jõudu 45. koht.

Juunioriklassis pääses neljandana finaali kurikakavaga Narine Grigorjan ja viiendana lindikavaga Liisi Leppik. Kahjuks ebaõnnestus Narinel finaalis kurikakava ja finaalis Narinele 8. koht. Ka Liisil ei õnnestunud kava nii nagu eelvõistlusel ja Liisile finaalis 8. koht.

Meistriklassi Eesti meistriks sai Olga Bogdanova (VK Piruett), teisele kohale tuli Carmel Kallemaa (VK Janika) ja kolmanda koha saavutas Laurabell Kabrits (VK Piruett).

Meie võimlejatest osales Helena Jäe, kes saavutas mitmevõistluses 7. koha. Kahjuks ebaõnnestus eelvõistluses Helenal rõngakava ja sellega ta finaali ei pääsenud.

Pallikavas pääses Helena finaali kuuendana, finaalis oli pallikava esitatud paremini ja ka kõrgematele punktidele, kuid finaalis Helenale 7. koht. Ka kurikakavaga pääses Helena finaali kuuendana ja finaalis oli kava esitatud kõrgemate punktide peale, kuid jälle finaalis 7. koht. Lindikavas pääses ka Helena finaali kuuendana ja ka finaalis Helenale 6. koht.

Palju õnne võitjatele! Järgmisesd võistlused toimuvad juba 22.-23. aprill Tartus, kus selgitatakse välja Tartu meistrid. Palju edu võistlustel!

Eesti MV kajastus Tartu Postimehes: Tartu võimlejad jätsid koju kuus meistrivõistluste medalit

Tulemused

Juunioriklassi tulemused

Juunioriklass mitmevõistlus

Juunioriklass rõnga finaal

Juunioriklass palli finaal

Juunioriklass kurika finaal

Juunioriklass lindi finaal

 

Meistriklassi tulemused

Meistriklass mitmevõistlus

Meistriklass rõnga finaal

Meistriklass palli finaal

Meistriklass kurika finaal

Meistriklass lindi finaal